ATP | WTA | ITF | Davis Cup | Fed Cup | ČTS | ProTENIS | TenisPortal | Live Scores |

česky  česky

zpět

Výsledky 2014

Přehled výsledků soutěží jednotlivců a družstev v roce 2014

Jarní oddílový turnaj  Hornosušský kahanec  PPTUK 2014  Podzimní oddílový turnaj

Oddílový žebříček

PŘÁTELSKÉ UTKÁNÍ TENISOVÝCH KLUBŮ DEPOS HORNÍ SUCHÁ A SLAVOJ ČESKÝ TĚŠÍN (PPTUK 2014)

Již popáte se setkali borci tenisových klubů TJ Slavoj Český Těšín a TJ Depos Horní Suchá k přátelskému utkání o "Putovní pohár tenisových utkání klubů". Tenisové utkání se letos konalo v pátek 27.6.2014 na domácích dvorcích Deposu, začátek byl stanoven na 15 hodin. Vzhledem k tomu, že po loňském vítězství Slavoje Český Těšín byl pohár v držení těšínského klubu, stanovil kapitán Deposu Vlasta Sargánek jasný cíl - v letošním roce získat putovní pohár do svého držení.
  Utkání sestává z osmi zápasů ve dvouhře na jeden set v různých věkových kategoriích odsupňovaných po pěti letech a ze čtyřech zápasů ve čtyřhře hraných na dva sety, za nerozhodného stavu 1:1 se rozhodující set nehraje. Za každý vítězný set jak v dvouhře, tak i ve čtyřhře získává družstvo bod. Ve hře je tedy celkem šestnáct bodů a je pouze na aktérech na tenisových dvorcích, jakým způsobem si je rozdělí. Když v závěru utkání došlo ke konečnému zúčtování, bodové skore se zastavilo na stavu 8:8. Samotné utkání tedy skončilo remízou, avšak díky pravidlu, že stávající držitel poháru musí pro jeho obhajobu zvítězit, stává se novým držitelem putovního poháru družstvo TJ Depos Horní Suchá.
  Utkání proběhlo za pěkného počasí a celková příjemná atmosféra byla podtržena výborným gulášem.

Kategorie Depos Horní Suchá Slavoj Český Těšín Výsledek Body H. Suchá Body Č. Těšín
CELKEM 8 8

Historie přátelských utkání tenisových klubů Depos Horní Suchá - Slavoj Český Těšín

JARNÍ ODDÍLOVÝ TURNAJ 2014

Jako každoročně i letos jsme zahájili letní tenisovou sezónu jarním oddílovým turnajem. Z důvodu nepříznivého počasí musel však být turnaj z původně plánovaného termínu 17.-18.5.2014 o týden odložen. Jarní oddílové klání se tak konalo ve dnech 24. a 25. 5. 2014. Turnaje se zúčastnilo 17 borců, kteří byli v základní části turnaje do čtyřech skupin A až D. V e skupinách se hrálo systémem každý s každým na jeden set. Dva nelepší hráči z každé skupiny pak sehráli nadstavbovou finálovou část vyřazovacím způsobem (čtvrtfinále, semifinále, finále). Celkovým vítězem jarního oddílového turnaje se stal Ivo Brodecký, který ve finále porazil Mirka Kožušníka 3:6, 6:0, 6:4. Čtyřhra se nehrála.

Finálová část jarního oddílového turnaje

nahoru

HORNOSUŠSKÝ KAHANEC 2014 (14.-15..6.2014)

Tradiční tenisový turnaj o "Hornosušký kahanec", který letos vstoupil do 35. ročníku, byl vypsán pro amatérské neregistrované hráče ve dvou kategoriích. Turnaj se uskutečnil ve dnech 14. a 15.6.2014. Hlavní kategorií  je turnaj hráčů do 49 let  a druhou kategorií je turnaj hráčů 50 let a starších ve dvouhrách. Ve čtyřhře se hrálo bez věkového omezení. Turnaje se zůčatnilo v hlavní soutěži mužů do 49 let deset hráčů a v kategorii mužů 50 let a více osm hráčů. V obou kategoriích byla sehrána nejdříve základní část, v níž se hrálo ve dvou skupinách systémem každý s každým na jeden set. První dva z každé skupiny pak postoupili do finálové části v níž se hrálo vyřazovacím způsobem na dva vítězné sety. Soutěže ve čtyřhře se zůčastnilo celkem sedm dvojic a hrálo se vyřazovacím způsobem na dva vítězné sety.

Výsledky:

Dvouhra - kategorie muži do 49 let:  Marek Moják (Slavoj Český Těšín),  Moják - Kopecký  6/4, 6/2
Dvouhra - kategorie muži 50 let a více:  Vlastimil Sargánek (Depos Horní Suchá),  Sargánek - Důbrava  6/2, 6/3
Čtyřhra - bez věkového omezení: Marek Moják - Dan Klus,  Moják, Klus - Molek, Kopecký  6/3, 6/3

Dvouhra - kategorie do 49 let - základní část                       Dvouhra - kategorie do 49 let - finálová část

Dvouhra - kategorie 50 a více let - základní část                  Dvouhra - katrgorie 50 a více let - finálová část

Čtyřhra - bez omezení věku

Finalisté dvouher 50+ a 49 let. Důbrava M.-Sargánek V., Moják M.-Kopecký R.

Finalisté čtyřhry Kopecký-Molek a Klus-Moják

Hornosušský kahanec 2014 - fotogalerie

Nahoru

PODZIMNÍ ODDÍLOVÝ TURNAJ 2014

Blížící se konec září napovídá, že konec letní tenisové sezóny se nezadržitelně blíží. A to je právě čas pro podzimní oddílový turnaj, který je tradičně oficiálním rozloučením se sezńou. Ten letošní se konal ve dnech 27. a 28.9.2014. Bohužel sobotní chladné a sychravé počasí s přeháňkami tenisu moc nepřálo, což zřejmě ovlivnilo počet účastníků - zúčastnilo se pouze osm hráčů. Z důvodů počasí pak bylo také rozhodnuto, že v sobotu 27.9. se odehraje poze dvouhra a čtyřhra byla přesunuta na neděli 28.9. V neděli pak počasí ukázalo lepší tvář a nedělní tenisový program se odehrál za příjemného slunečného počasí.
Turnaj ve dvouhře byl sehrán vyřazovacím způsobem na dva vítězné sety, za nerozhodného stavu 1/1 na sety se hrál velký tie-break. Vítězem dvouhry se stal Ivo Brodecký, který v nedělním finále porazil Vlastu Sargánka v poměru 1/6, 6/4, (10/7). Soutěže ve čtyřhře se zůčastnilo pět dvojic, hrálo se systémem každý s každým na jeden set. Vítěznou se stala dvojice Petr Geryk - Milan Hladík, která jako jediná vyhrála všechna svá utkání.