ATP | WTA | ITF | Davis Cup | Fed Cup | ČTS | ProTENIS | TenisPortal | Live Scores |

česky  česky

zpět

Výsledky 2013

Výsledky soutěží jednotlivců a družstev v roce 2013

PPTUK 2013      Jarní oddílový turnaj       Hornosušský kahanec       Podzimní oddílový turnaj       Soutěže družstev

UTKÁNÍ KLUBŮ DEPOS H. SUCHÁ - SLAVOJ Č. TĚŠÍN (PPTUK 2013)

Držitelem "Putovního poháru tenisových utkání klubů Slavoj Český Těšín - Depos horní Suchá" pro rok 2013 se stal Slavoj Český Těšín. V utkání, které se konalo 27.06.2013 zvítězil tým Českého Těšína nad týmem Depos Horní Suchá v poměru 10:6 a obhájil tak držení poháru z loňského roku.

Výsledky utkání 2013

Fotogalerie

SOUTĚŽE JEDNOTLIVCŮ

JARNÍ ODDÍLOVÝ TURNAJ 2013

Stalo se již tradicí zahajovat letní tenisovou sezónu oddílovým turnajem. Nebylo tomu jinak ani v letošním roce i když z důvodu chladného a deštivého počasí byl původn termín turnaje 11.5.-12.5. 2013 byl odložen o týden. Letošní jarní oddílový turnaj se tedy uskutečnil 18.-19.5.2013 za teplého a slunečného počasí. Turnaje se zůčastnilo celkem 11 hráčů. Úvodní část turnaje proběhla ve dvou skupinách, ve kterých se hrálo systémem každý s každým na jeden set. Po vyhodnocení pořadí ve skupinách byla sehrána semifinále opět na jeden set , finále o celkového vítěze, o 3. místo a o pořadí.

HORNOSUŠSKÝ KAHANEC 2013 (8.-9.6.2013)

Tenisový turnaj o "Hornosušský kahanec" jehož pořadatelem je tenisový oddíl TJ Depos Horní Suchá má dlouhou tradicí od roku 1975, letos vstoupil do svého 34. ročníku. Turnaj se hrál ve dnech 8.-9.6.2013 a byl vypsán pro neregistrované hráče - ve dvouhře v kategoriích do padesáti let a nad padesát let, ve čtyřhře bez věkových omezení. Po deštivém týdnu, kdy v Čechách byly povodně se na víkend počasí umoudřilo, takže turnaj mohl být sehrán za perfektního počasí. Hrálo se o poháry a věcné ceny pro první čtyři v každé kategorii.

Ve dvouhře v hlavní kategorii mužů do padesáti let se zúčastnilo 15 hráčů a hrálo se vyřazovacím způsobem na dva vítězné sety, za nerozhodného stavu 1:1 velký tie-break do 10.
V kategorii mužů nad padesát let se zúčastnilo 8 hráčů, kteří byli v základní části rozděleni do dvou skupin, v nichž systémem každý s každým sehráli utkání na jeden set. První dva hráči z obou skupin pak postoupili do závěrečné části, v níž se utkali vyřazovacím způsobem na dva vítězné sety (za stavu setů 1:1 velký tie-break) o celkového vítěze této kategorie.
Ve čtyřhře se zúčastnilo 11 dvojic a hrálo se vyřazovacím způsobem na dva vítězné sety (za stavu setů 1:1 velký tie-break).

Vítězem dvouhry v hlavní kategorii mužů do 50 let se stal Aleš Opálka (Rožnov), který ve finále porazil Aleše Moravce (Ostrava) v poměru 6/2 4/6 (10/6).
Vítězem dvouhry ve starší kategorii mužů nad 50 let se netradičně stal Kamil Krkoška (Rožnov), který porazil obhájce z domácího klubu Vlastimila Sargánka 2/6 6/2 (11/9).
Vítězem ve čtyřhře se stala dvojice Gonska-Muller (Ostrava), která ve finále porazila dvojici Opálka–Krkoška (Rožnov) 6/3,6/0.

Historie vítězů turnaje o "Hornosušký kahanec"

Fotogalerie "Hornosušký kahanec 2013"

PODZIMNÍ ODDÍLOVÝ TURNAJ 2013

Podzimní oddílový turnaj, který je oficiálním rozloučením s letní tenisovou sezónou se konal ve dnech 28.-29. září 2013. Turnaj se konal za příznivého slunečného, nicméně pro tenis poměrně chladného počasí. Ranní teplota v sobotu překročila sotva pár stupňů přes desítku, ve finálovou neděli pak zrána nedosahovala ani desítku. Turnaje se zůčastnilo čtrnáct hráčů. Základní část se hrála ve čtyřech skupinách systémem každý s každýn na jeden set. První dva z každé skupiny (celkem 8 hráčů) pak postoupilo do finálového pavouka, ve kterém se hrálo vyřazovacím způsobem. První kolo pavouka se hrálo na jeden set do 9 gamů, semifinále a finále se pak hrálo na dva vítězné sety - za nerozhodného stavu 1:1 velký tie-break. Hráči, kteří nepostoupili ze skupin pak sehráli vyřazovacím způsobem soutěž útěchy. Vítězem turnaje ve ve dvouhře se stal přesvědčivě Ivo Brodecký, který ve finále porazil Mirka Kožušníka 6/1, 6/2. Ve čtyřhře vybojovala těsné ale zasloužené vítězství dvojice Kožušník-Důbrava, která porazila dvojici Geryk-Skácel M. v poměru 6/7, 6/3, (12/10) - v závěrečném velkém tie-breaku o dva míče lepší.

Výsledky:

Základní část - skupiny

Podzimní oddílový turnaj - fotogalerie

SOUTĚŽE DRUŽSTEV

VÝSLEDKY OKRESNÍCH SOUTĚŽÍ VETERÁNŮ

Kategorie muži 35 let a starší (35+):

Družstvo Deposu v kategorii nejmladších veteránů 35 let a starších hrálo v sestavě Dalibor Janeček, Petr Geryk, Ivo Brodecký a Petr Kondělka. Družstvo patřilo k favoritům soutěže a díky dobrým a stabilním výkonům tento předpoklad naplnilo. S jednou porážkou (od celkově třetího Slovanu Orlová) se stalo celkovým vítězem této kategorie.

1. TJ DEPOS Horní Suchá
2. Sportservis PAULÁTH
3. Slovan Orlová

Propozice     Soupisky hráčů     Konečná tabulka výsledků

Kategorie muži 45 let a starší (45+):

V kategorii veteránů 45 let a starších postavil oddíl TJ Depos Horní Suchá dvě družstva. Družstvo A hrálo ve složení Petr Geryk, Vlastimil Sargánek, Vladimír Skácel (kapitán), Milan Hladík a Petr Gřeš, družstvo B pak v sestavě Jaroslav Stolařík, Jan Blaník a Otakar Lucák. Družstvo A dosáhlo se dvěmi porážkami na stupně vítězů - v v konečném pořadí získalo třetí místo, družstvo B pak skončilo páté.

1. TK Petřvald
2. TK Havířov
3. TJ DEPOS Horní Suchá A      Výsledky zápasů

5. TJ DEPOS Horní Suchá B

Propozice    Soupisky hráčů     Konečná tabulka výskedků

Kategorie 55 let a starší (55+):

Soutěže v kategorii mužů 55 let a starších se zůčatnilo celkem 11 družstev, které byly v základní části soutěže rozděleny do skupin A a B. Družstvo Deposu, které hrálo v sestavě Jan Tomis, Mirek Miklík, Václav Wicher, Mirek Skácel a Milan Důbrava bylo zařazeno do skupiny A a po vlažném začátku nakonec obsadilo ve skupině druhé místo a tím postoupilo do semifinále play off. V semimifinále nastoupilo proti vítězi skupiny B družstvu Starého Bohumína, kterého porazilo v poměru 3:0. Druhou semifinálovou dvojici tvořily týmy z obou břehů řeky Olzy - OGNIWO Polský Těšín a Slavoj Český Těšín A.  V těšínském derby byl úspěšnější "zespol" OGNOWO, který porazil Slavoj A poměrem 3:0. Ve finále se tak střetla družstva TJ Depos Horní Suchá a OGNIWO Polský Těšín. Ve finálovém utkání využili hornosušští borci Deposu domácí prostředí a porazili polského soupeře OGNIWO Polský Těšín poměrem 2:1. Oplatili tak soupeři porážku ze základní části soutěže a stali se tak vítězem okresní soutěže v kategorii 55+.

1. TJ DEPOS Horní Suchá     Výsledky zápasů
2. OGNIWO Polský Těšín
3. Slavoj Český Těšín A

Propozice    Soupisky - skupina A     Soupisky - skupina B      Tabulka výsledků - skupina A     Tabulka výsledků - skupina B      Play off

Kategorie ženy  35 let a starší (35+):

Družstvo žen TJ Depos Horní Suchá absolvovalo v tradičním a ověřeném složení: Petra Dobešová (kapitánka), Liba Kallusová, Jiřina  Stolaříková a Jarka Valeriánová. V letošním ročníku podávalo družstvo žen výborné výkony, keré byly přetaveny v umístění na druhé, stříbrné příčce celkového pořadí. O umístění na druhém a třetím místě se rozhodovalo v posledním utkání mezi družtvem žen Deposu a týmem ŽENY Karviná. V napínavém a velmi těsném utkání rozhodla o vítězsví 2:1 a tím zisku druhého místa až závěrečná čtyřhra.