ATP | WTA | ITF | Davis Cup | Fed Cup | ČTS | ProTENIS | TenisPortal | Live Scores |

Výsledky soutěží jednotlivců a soutěží družstev v roce 2012.

PPTUK 2012     Soutěže jednotlivců      Soutěže družstev veteránů

SOUTĚŽ TENISOVÝCH KLUBŮ

PPTUK - Putovní pohár tenisových utkání klubů

V příjemném prostředí tenisového areálu TJ Slavoj Český Těšín bylo ve čtvrtek 21.06.2012 sehráno přátelské tenisové utkání mezi kluby TJ Slavoj Český Těšín a TJ Depos Horní Suchá. Byl to třetí ročník nově založené tradice vzájemných střetnutí nazvané "Putovní pohár tenisových utkání klubů" - PPTUK. Utkání sestává z osmi zápasů ve dvouhře v různých věkových kategoriích (18+,35+,40+,45+,50+,55+,60+,65+) a ze čtyř zápasů ve čtyřhře v kategoriích (-90,90+,100+,110+ v sučtu věku hráčů). Ve dvouhře se hraje zápas na 1 set a ve čtyřhře na dva sety (za stavu 1:1 se nehraje rozhodující set). Celkové hodnocení se provádí způsobem, že za každý vyhraný set v jednotlivých zápasech získává družstvo 1 bod. Vítěz utkání se stává na rok držitelem putovního poháru a k obhajobě držení poháru je nutno v utkání zvítězit.

Utkání proběhlo za příznivého teplého a slunečného počasí a mělo výbornou sportovní a společenkou úroveň. Utkání skončilo nerozhodně poměrem bodů 8:8 a vzhledem k tomu, že obhájce poháru družstvo TJ Depos Horní Suchá nedokázalo v tomto utkání svého těšínského soupeře porazit stává novým držitelem poháru družstvo TJ Slavoj Český Těšín. Blahopřejeme!

Fotografie z utkání

PPTUK 2012 - Výsledky

nahoru

SOUTĚŽE JEDNOTLIVCŮ

HORNOSUŠSKÝ KAHANEC 2012

Tradiční tenisový turnaj o "Hornosušský kahanec", který letos vstoupil do svého 33. ročníku se hrál ve dnech 9.-10.6.2012. Turnaj byl vypsán pro neregistrované hráče, ve dvouhře v kategoriích do padesáti let a nad padesát let. Turnaj ve čtyřhře se hrál společně bez věkových omezení. Turnaj ve dvouhře v hlavní kategorii mužů do padesáti let se zůčastnilo 13 hráčů a hrálo se vyřazovacím způsobem na dva vítězné sety, za nerozhodného stavu 1:1 velký tie-break do 10. Ve starší kategorii mužů nad padesát let se zůčastnilo 8 hráčů, kteří byli v základní části rozděleni do dvou skupin, v nichž systémem každý s každým sehráli utkání na jeden set. První dva hráči z obou skupin pak postoupili do závěrečné části, v níž se utkali vyřazovacím způsobem na dva vítězné sety (za stavu setů 1:1 velký tie-break) o celkového vítěze této kategorie. Turnaje ve čtyřhře se zůčastnilo 8 dvojic a hrálo se vyřazovacím způsobem na dva vítězné sety (za stavu setů 1:1 velký tie-break).
Vítězem dvouhry v hlavní kategorii mužů do 50 let se stal Aleš Moravec, který ve finále porazil Petra Vitáska v poměru 2/6,6/3,10/6.
Vítězem dvouhry ve starší kategorii mužů nad 50 let se tradičně stal domácí hráč Vlastimil Sargánek.
Vítězem ve čtyřhře se stala dvojice Holeček-Walden, která ve finále porazila domácí dvojici Geryk-Brodecký 6/1,1/6,10/4.

JARNÍ ODDÍLOVÝ TURNAJ

Jarní oddílový turnaj k zahájení tenisové sezóny 2012 se konal ve dnech 12. - 13. května. Turnaje se zůčastnilo 19 hráčů. Turnaj byl hrán podle pravidel tenisu na 2 vítězné sety - za stavu setů 1:1 velký tie-break do 10. Turnaji tentokrát bohužel nepřálo počasí - chladno, vítr a dešťové přeháňky - zmrzlí muži Pankrác, Servác a Bonifác zafungovali. Vítězem turnaje ve dvouhře se stal Petr Geryk, který ve finálovém utkání zdolal Vlastimila Sargánka v poměru 5/7,6/1,13/11. Turnaj ve čtyřhře nebyl pro nepřízeň počasí sehrán.

Jarní oddílový turnaj 2012 (pdf)

PODZIMNÍ ODDÍLOVÝ TURNAJ

Podzimní oddílový turnaj, kterým byla prakticky uzavřena tenisová sezóna 2012 se konal ve dnech 22.-23.09.2012. V kategorii dvouher mužů 0÷100 let se zůčastnilo 11 hráčů a v soutěži ve čtyřhře 6 dvojic. Hrálo se podle pravidel tenisu na 2 vítězné sady, za nerozhodného stavu 1:1 na sety velký tie-break. (viz propozice). Vítězem ve dvouhře se stejně jakko v jarním turnaji stal Petr Geryk, který ve finále porazil Vlastimila Sargánka 7/6, 6/4. Turnaj ve čtyřhře se stal kořistí dvojice Petr Geryk-Miroslav Skácel, která ve finále porazila dvojici Vladimír Skácel-Milan Důbrava 6/4, 6/4.

Podzimní oddílový turnaj 2012 - dvouhra (pdf)
Podzimní oddílový turnaj 2012 - čtyřhra (pdf)