ATP | WTA | ITF | Davis Cup | Fed Cup | ČTS | ProTENIS | TenisPortal | Live Scores |

česky  česky

Hlavní strana >> Aktuálně >> Poreč 2020

zpět

Poreč 2020

I přes komplikace způsobené pandemií koronaviru uskutečnil jubilejní 25. ročník tenisového  turnaje TENIS CUP ZEMEK. Turnaj se konal ve dnech 5.-12.9.2020 v areálu Zelená laguna na západním pobřeží istrijského poloostrova, nedaleko od městečka Poreč v Chorvatsku. Samozřejmě, že situace s koronavirem ovlivnila turnaj, jako co do počtu účastníků, tak i jeho provedení. Například byl zrušen závěrečný společný večer se slavnostním vyhlášením a oceněním vítězů, diplomy a ceny se předávaly na kurtech bezprostředně po ukončení jednotlivých semifinálových a finálových zápasů. Turnaje se letos zůčastnilo ve všech kategoriích celkem 92 hráčů, což je zhruba polovina oproti předchozím ročníkům. Pokud se jedná o účast členů našeho  tenisového klubu i ta byla letos slabší. Výprava našeho klubu čítala pět hráčů (čtyři muži a jedna žena) plus několik přátel a doprovod.
  V soutěži jednotlivců letos naši borci nebyli příliš úspěšní, většinou končili v prvním či druhém kole. Úspěchy se ale dostavily ve čtyřhře, v níž zvítězili a získali titul Petr Geryk s Liborem Zimčíkem v kategorii mužů 50/64 let a ženský pár Petra Dobešová s Inkou Kožušníkovou ve věkové kategorii do 59 let.