ATP | WTA | ITF | Davis Cup | Fed Cup | ČTS | ProTENIS | TenisPortal | Live Scores |

česky  česky

Hlavní strana >> Aktuálně >> Poreč 2019

zpět

Poreč 2019

Obdobně jako v minulých letech se v prvním zářijovém týdnu skupinka našich hornosušských tenistů účastní v chorvatské Poreči tenisového turnaje TENIS CUPZEMEK, který pořádá cestovní kancelář ZEMEK. Letos je to již 24. ročník turnaje, kterého se letos účastní 175 hráčů a hráček, celkový počet účastníků včetně doprovodu činí 555 lidí. Turnaj se odehrává v areálu Zelená laguna na západním pobřeží istrijského poloostrova, který je od městečka Poreč vzdálen asi 3 km. Začátek turnaje ovlivnila nepřízeň počasí, kvůli dešti bylo nedělní slavnostní zahájení přemístěno z venkovního areálu do hotelu Albatros a začátek turnaje posunut o tři hodiny. Déšť narušil i pondělní porgram, v pondělí ráno kurty pod vodou.Během dopoledne se počasí umoudřilo a turnaj se rozjel na plné obrátky.
 Nepočetněji obsazenou kategorií našimi hráči byla kategorie mužů 50-54 let. To ovšem v sobě skrývalo záludnost, že naši borci na sebe moho brzy narazit. A to se také stalo. Již v druhém kole, které již vlastně bylo čtvrtfinále na sebe narazili Petr Geryk a Mirek Kožušník. Po vyrovnané bitvě trvající tři a půl hodiny byl nakonec úspěšný Petr Geryk, který zvítězil v poměru setů 6/7, 7/5, 6/4. V semifinále pak Petr Geryk narazil na dalšího našeho borce Libora Zimčíka. Libor měl tentokrát více sil a zvítězil v poměru 6/4, 7/5. Tím si ale naložil břímě reprezentace hornosušského tenisu ve finále. Této úlohy se však zhostil výborně - finálové utkání Zimčík - Paukert skončilo vítězně pro Libora Zimčíka v poměru 6/3, 6/7, 6/2. Další úspěchy přidala dvojice Petra Dobešová a Eva Janíková, které získaly 3. místo ve čtyřhře žen a dalším třetím místem přispěl k výčtu úspěchů Petr Geryk ve dvohře mužů v kategorii 50-54 let. A nakonec ještě vítězství v soutěži útěchy mužů 45-49 let, které získal Ivo Brodecký. Všem velká gratulace!

Výsledky:                                                                                                         Fotogalerie Poreč 2019

08.09.2019 - neděle
Kožušník - Siebenstich 6/4, 6/2

09.09.2019 - pondělí
Brodecký - Toman 4/6, 06
Geryk - Lipovský 6/3, 5/7, 6/4
Dobešová - Balogne (Maď) 6/2, 5/7, 6/0 (ženy 45-54, 1.kolo)
Janíková - Borovcová 6/3, 6/2 (ženy 55-64)
Zimčík - Katičič 6/4, 6/4

10.09.2019 - úterý
Zimčík - Hunko 6/1, 6/4
Geryk - Kožušník 6/7, 7/5, 6/4
Dobešová - Kleinová 2/6, 2/6  (ženy 45-54)
Janíková - Langmajerová 2/6, 3/6 (ženy 55-64)