ATP | WTA | ITF | Davis Cup | Fed Cup | ČTS | ProTENIS | TenisPortal | Live Scores |

česky  česky

Hlavní strana >> Aktuálně >> Poreč 2018

zpět

Poreč 2018

Cestovní kancelář ZEMEK uspořádala v zářijovém týdnu od 09.09. do 15.09.2018 tradiční tenisový turnaj TENIS CUP ZEMEK, který letos vstoupil do svého 23. ročníku. Turnaj se také tradičně koná v chorvatské Poreči na západním pobřeží Istrie. Samotné tenisové klání probíhalo v areálu Zelená laguna, který se nachází asi 3 km jižně od samotného městečka Poreč. Podobně jako v minulých letech se jej účastnila řada členů našeho tenisového klubu TJ Depos Horní Suchá a známých tenistů z okolí. Celkem se turnaje zúčastnilo 180 hráčů (s doprovoem 40 osob) z osmi států.

Účast našich tenistů na porečském turnaji TENIS ZEMEK CUP byla obdobně jako v minulých letech úspěšná. Naši tenisté získali ve dvouhrách 2x zlato, 1x stříbro, 1x bronz. Třetí místo získal Libor Zimčík v kategorii mužů 50-54 let, když v semifinále podlehl Tomáši Paukertovi 7/5, 4/6, 0/6. Na druhém stupínku se umístil Ivo Brodecký v kategorii mužů 45-49 let, když ve finále podlehl po tuhém třísetovém boji Danu Hoškovi 3/6, 6/3, 3/6. A konečně naši "zlatí" hoši. Petr Geryk zvítězil ve finálovém utkání v kategorii mužů 50-54 let zcela jednoznačně Tomáše Paukerta v poměru 6/1, 6/2. Druhé "zlato" pak přidal Vlastimil Sargánek v kategorii nužů 55-59 let, když v dramatickém finálovém utkání porazil Víléma Uherka z TK Petřvald v poměru 6/4, 3/6, 7/5. Utkání trvalo bez pěti minut čtyři hodiny a bylo plné zvratů a dramatických okamžiků. Ve třetím setu Vlastík obracel ze stavu 2/4 na 5/4 a za stavu 40/30 měl dokonce mečbol, který však neproměnil a zápas dotáhl do vítězného konce až za stavu 7/5. Další medailové umístění přidal Vlasta Sargánek ve čtyřhře za třetí místo v kategorii mužů 50-64 let, když spolu s Vilémem Uherkem podlehli v semifinále dvojici Čapoun,Mazák 1/6, 2/6. Poslední medailové umístění pro náš hornosušský klub získala Jiřina Stolaříková, která vybojovala ve čtyřhře spolu s Jarkou Valeriánovou druhé místo v kategorii žen 51-60, když ve finále podlehly dvojici Melicherčíková,Veselá 3/6, 2/6.

Výsledky:                                                                                                                                                  Fotogalerie Poreč 2018